Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Stálé slevy

Sleva -3% za platbu předem na účet

Sleva -7% při odběru zboží nad 75.000,-Kč bez DPH

Stálé slevy a akční slevy lze sčítat ! Příklad: při objednávce materiálu THERMOWOOD (-12%), platbě předem na účet (-3%) a odběru nad 75.000Kč bez DPH (-5%) bude vaše celková sleva -20%.

Akční slevy mezi sebou sčítat nelze.

Akční slevy

 

Sleva -12% THERMOWOOD

Akční slevy jsou již uváděny u zboží THERMOWOOD v položkách e-shopu.

Sleva -10% MASSARANDUBA

Akční slevy jsou již uváděny u zboží MASSARANDUBA v položkách e-shopu.

Sleva -5% na tropické dřevo

Akční slevy jsou již uváděny u zboží TROPICKÉ DŘEVO v položkách e-shopu.

Sleva -7% terasové vruty

Akční slevy jsou již uváděny u zboží TERASOVÉ VRUTY v položkách e-shopu.

Doporučené webové odkazy


WWW.KP-TERASY.CZ

YouTUBE KPinteriery

FACEBOOK tropickédřeviny

 

 

 

 


Úvod » DŘEVĚNÉ PODLAHY » VÍCEVRSTVÉ MASIVNÍ PODLAHY

DŘEVĚNÉ PODLAHY / VÍCEVRSTVÉ MASIVNÍ PODLAHY

EKOWOOD je vícevrstvá podlaha od jednoho z největších výrobců podlah na světě.

Technické parametry těchto podlah sdružují opravdové výhody, které oceníte při pokládce a zejména při jejich užívání. Moderní technologie zámku, vhodnost na podlahové vytápění, středová vrstva z tvrdého dřeva hevea, dokonalé povrchové opracování.

DOUSSIE zbožíDUB zbožíJASAN zboží

MERBAU zbožíOŘECH zbožíTEAK zboží


Základní pravidla, které je třeba si zkontrolovat ještě před vlastní pokládkou podlahy

-Před pokládkou podlahy musí prkna EKOWOOD v originál zabalených svazcích min. 10 dnů aklimatizovat v prostoru pokládky.

-V případě pokládky na teplovodní podlahové vytápění potřebuje podlahářská firma předložit protokol o topné zkoušce, aby vyhodnotila zda jsou podklad a věškeré teplotní a vlhkostní procesy v pořádku.

-Pokládka je možná pouze v případě, že max. povolená vlhkost podkladu vyjadřuje obsah zbytkové vlhkosti pro pokládku na teplovodní podlahové vytápění takto:

cementový potěr menší než 1,5%CM

anhydritový potěr menší než 0,3%CM

-Pokládka je možná v případě, že během pokládky je teplota okolního vzduchu v místnosti 18-24°C. při pokládce dřevěné podlahy musí být podlahové topení vypnuté!

-Při pokládce plovoucím způsobem musí být použitá PE parotěsná podložka proti pronikání zbytkové vlhkosti z podkladu.

Poznámka: dřeviny javor, jasan, jatoba, buk nejsou vhodné pro podlahové vytápění.

-Pokládka je možná pouze v případě, že max. povolená vlhkost podkladu vyjadřuje obsah zbytkové vlhkosti pro pokládku bez podlahového vytápění takto:

cementový potěr je menší než 2,0%CM

anhydridový potěr je menší než 0,5%CM

-Podklad musí být rovný (max +-2mm na 2bm), pevný a čistý

 

Při vlastní pokládce

-Je nutné, aby kladeč podlah nebo uživatel provedli pokládku podle pokynů EKOWOOD k pokládce a údržbě, obzvláště aby všechna prkna byla před instalací zkontrolována na viditelné vady.

-Dřevo je přírodní produkt se specifickými znaky, který má často velmi nestálý charakter a vlastnosti. Uživatel by proto měl brát v úvahu, že i přes výstuní kontrolu třídění nemůže výrobce vyloučit malé výkyvy v třídění do 5% celkového množství směrem do nižšího nebo vyššího třídění. Jestliže tedy výkyv ve třídění není vyšší než 5% z dodaného množství nemůže být tento 5% výkyv ve třídění považován za důvod k reklamaci.

-Odchylky v barvě a struktuře nelze při dokupování vyloučit.

-Dilatace kolem každé pevné překážky je 10mm.

-Místnosti ve tvaru L,F,T,U je nutné oddělovat dilatační spárou.

-V případě pokládky lamel bez povrchové úpravy, je možné provést povrchové ošetření až po úplném vytvrdnutí lepidla ( platí pro celoplošné lepení).

 

Po pokládce

-Během a po pokládce prostor musí vykazovat stabilizované klimatické podmínky: rel. vlhkost vzduchu 45-60%, teplota vzduchu cca 20°C.

-V topném období doporučujeme použít zvlhčovač vzduchu. Zvlhčovače vzduchu musí být nadimenzovány tak, aby relativní vlhkost vzduchu neklesla pod 45%. Relativní vzduchu 50% je obsažena při teplotě +20°C a 9g vody/m3.

-Pokud je podlaha položena na podlahové vytápění, nesmí povrch dřeva převýšit teplotu 27°C. Při pokládce dřevěné podlahy nesmí být podlahové topení zapnutu dříve než po 3 dnech během kterých dojde k vytvrdnutí lepidla a k vyrovnání teplot ve dřevě. Max. výkon podlahového vytápění pro povrch dřevěné podlahy EKOWOOD je 27°C. Tato teplota lze však nastavit nejdříve po 3 týdnech po pokládce dřevěné podlahy.

-Je nutné, aby kladeč podlah nebo uživatel provedli pokládku podle pokynů EKOWOOD k pokládce a údržbě " Pokyny k údržbě pro povrchy ošetřené OSMO Tvrdým voskovým olejem.

 

Specifikace třídění podlah

Vzhled dřeva určuje jeho třídění:

Třídění UNICA

Struktura a barva jsou měkké v přechodu, podlahy vytvářejí v ploše klid a živost ve vyvážené harmonii. Suky jsou povolené zdravé a zarostlé a v menším rozsahu jsou povoleny tmelené suky.

Třídění UNICA

Třídění CLASSIC

Podlahy ve třídění CLASSIC mají více přírodních charakteristických znaků. Plocha s podlahou ve třídění CLASSIC Vám nabídne běl, barevné odlišnosti a suky. V tomto třídění jsou povoleny také tmelené suky v rozsahu 1 tmelený suk na jednu lamelu. Toto třídění je často voleno právě kvůli svým přírodním prvkům a atmosfeře, kterou vnese do prostoru. U tohoto třídění dřeva se dá říci, že opravdu bydlíte se dřevem.

Třídění CLASSIC

Vzor podlah:

Vzor 1 pásový

Vzor prkna 1 pás

Vzor 3 pásový

Vzor prkna 3 pás

 

5G zámek

Jednoduchým přitlačením se čelní hrany lamel zaklapnou k sobě, pružné pero zablokuje spolehlivě lamely k sobě jako zámek dveří. Zvláště komfortní, tichá montáž, která nevyžaduje téměř žádnou sílu. Extrémně rychlá, spolehivá  a čistá pokládka. Lze bez problémů rozebrat, pokud je potřeba. Pero systému EKOLOG G5 je vyrobeno ze speciálního plastu, který byl testován a nebyly zjištěny žádné negativní vlivy, které by způsobily poškození spoje vlivem změny klimatu.

5G zámek

Středová nosná vrstva z dřeviny HEVEA

Díky nízké tloušťce a vysoké tvrdosti dřeva HEVEA jsou podlahy EKOWOOD vhodné i na podlahové vytápění. Snesou statické namáhání a zatížení od nábytku a jiných těžkých předmětů. Dřevina HEVEA je díky své homogení struktuře stabilní ve všech směrech a podlaha je méně citlivá na změny teplot a vlhkostí v interiéru. Vlastnost stability středové vrstvy z dřeviny HEVEA je důležitá i pro minimalizaci nepříjemného praskání dřevěné podlahy při chůzi.